„Rozplakal jsem se dojetím, že se můžu mít rád.“

 

Co tě přivedlo do Chrámu tantrických masáží Lakshmi ?

Našel jsem kontakt na webu. Popis mě zaujal, lákalo mě to, bylo mi to blízké. Byla to pro mě vůbec první zkušenost s tantrou. Měl jsem o tantře všeobecné představy, že se rovná něčemu jako je lepší sex. Cítil jsem, že mě něco v životě chybí, ale nevěděl jsem co.

Dostal jsem se sem boží prozřetelností a jsem do dneška rád, že jsem se dostal na dobré místo. Je to hodně bezpečné prostředí. Já jsem sem šel za něčím a dostalo se mi úplně něčeho jiného.

Můžeš nám popsat svoje zážitky z tantrických masáží, které jsi absolvoval v Lakshmi?

Hned první tantrická masáž byla pro mě transformačním zážitkem. Neměl jsem pojem o energiích, bylo to jako z jiného světa. Rozvrněl jsem se tu, propadl dovnitř, cítil jsem hodně své srdce. Zažíval jsem stav, o kterém jsem nevěděl, že existuje. Dnes vím, že se tomu říká probouzení Kundalini (pozn. Tvořivá síla, energie, která se v latentním stavu nachází u kořene páteře lidské bytosti.)

Mohl bych tu masáž nazvat léčení dotekem. Rozplakal jsem se dojetím, že se můžu mít rád. Bylo mi velmi líto, když jsem si uvědomil, že se nemám rád a že se vlastně ničím, že si ubližuji. Úplně cizí žena mě hezky hladila, dotýkala se mě. A přitom to zároveň nebyla ona, proudila skrze ni energie lásky. U mě došlo k prolomení nějakého bloku, bylo to odzbrojující.

První týden po masáži byl úplně úžasný. Vnímal jsem jinýma očima, svět se změnil, byl krásný. Bylo to pro mě upozornění na to, že bych se mohl na sebe dívat jinak a že bych mohl žít jinak. Byl to veliký spouštěč.

Po týdnu se intenzita začala snižovat, a tak jsem hledal, jak dál. Proto jsem začal chodit na kurz tantry. Moje staré já se tomu hodně bránilo. Docházení na kurz tantry mi pomohlo více energii vnímat, více jsem věděl, co se se mnou děje. Snažil jsem se dýchat, sublimovat. Byla mi doporučena knížka Multiorgasmický muž, tak jsem si ji koupil a zkoušel jsem některé techniky. Po masáži se mi celkem dařilo se poznávat a učit se ovládat své energie.  Dostal jsem se na své poměry dál, ale je to těžké po 39 letech změnit přístup a uvědomit si, že to může být jinak.

Po měsíci se mi odehrály důležité životní události a přišel jsem znovu do Lakshmi na tantrickou masáž. Velmi jsem chtěl zažít to, co jsem zažil při první masáži a mé myšlenky hodně ubíraly mou pozornost. Měl jsem očekávání a ta se nenaplňovala. Ke konci masáže jsem myšlenky pustil a moje tělo se zase rozvrnělo, proudění bylo jemnější, ale neuměl jsem se dostat do takového euforického stavu jako poprvé, kdy se tělo pročistilo.

Nedávno jsem byl opět na tantrické masáži v Lakshmi a bylo to úžasné. Přišel jsem bez očekávání a poprosil jsem masérku, aby se ke mně chovala, jako bych tady byl poprvé. Uvědomil jsem si, že je pro mě důležité sem chodit, jako bych tu byl poprvé. Lehce se to říká, ale těžce dělá. A tentokrát se to povedlo. Dovolil jsem si i hodně cítit erotiku, ale měl jsem to i pod kontrolou. Energie byly mimo a okolo mě, bylo to jemno-hmotné, moc příjemné a pro mě nové. Tady v Lakshmi se tě nemusí ani dotknout. Masérka může mít ruku centimetr nad tebou a cítíš tu jemnost, pomalost. Je to kouzelné, ani bych to nechtěl mít myslí celé zpracované.

Vnímáš nějaký rozdíl mezi tímto tanrickým salonem a jinými tantra salony?

Není tantra salon jako tantra salon. Je hodně erotických podniků, které se zabývají jednodušší stránkou věci. Pro mě to byl velký šok, že to není vůbec o sexu, alespoň z hlediska mého pohledu na sex do té doby. A do dneška jsem rozpolcený, vlastně musím říct, že mně to narušilo i sexuální život do jisté míry. Byla to katarze, byla to čistá láska.

Máš pro nás nějaké doporučení?

Nevím, jak to mají ostatní, ale myslím si, že většina chlapů má strach. Mají strach se otevřít. Máme historicky v sobě, že musíme přežít, bojovat, být silní, drsní. Bojíme se jít do jemných věcí. Nějaký cit je považovaný za ženský. Pro mě a asi pro každého je zásadní pocit bezpečí. Pokud je masérka zkušená, dobrá, vědomá, tak může dát klientovi najevo, že se nemusí bát. A jak mu to má dát najevo, to je další věc. Jsme mnohem citlivější, než to vypadá. Je dobré si sednout a popovídat si a zjistit v jaké je náladě, jestli ho něco trápí, jaké má očekávání. Mně hodně pomáhá, když se ke mně přistupuje jako k novému člověku.

Překvapilo tě něco během návštěvy našeho Chrámu?

Byl jsem úplně v šoku, že po masáži  jsem vnímal masérku jako úplně jinou osobu, kterou jsem před tím vůbec neviděl. Když jsem ji viděl poprvé, tak jsem ji zařadil do nějaké škatule. Když jí pak dovolím, aby šla ke mně blíž, když jí dám důvěru, tak se teprve potom můžou odehrávat ty věci. Před někým se neumíš otevřít, bojíš se, máš nějaké strachy anebo to prostě nejde. Stejně jako se pro mě změnily masérky, tak i ony mi pověděly, že jsem jiný i já.

Takže jsem zvědavý, jaké to bude příště.

Děkuji, že tady jste a že se tomu věnujete. Že se nám věnujete…