Jedním ze základních stavebních kamenů praktického zvládnutí umění jménem tantra je dosažení plné kontroly naší sexuální energie. K čemu je to dobré?

Kontrola sexuální energie umožňuje prožívat orgasmy opakovaně a to v celém fyzickém těle (ale i  subtilních tělech), aniž by při tom došlo ke ztrátě sexuálního potenciálu (to znamená k ejakulaci u mužů a ke ztrátě chuti na milování a poklesu energie u žen).

Adept tantry ví, že orgasmus a ejakulace jsou dva rozdílné procesy. Postupným praktikováním správných technik lze tyto dva procesy zcela oddělit. Vede to k tomu, že muž může zažívat několikanásobné a dlouhotrvající orgasmy, aniž by ztratil jedinou kapičku semene. Žena může zakoušet více dlouhých, hlubokých a naplňujících orgasmů bez ztráty energie a chuti v milování pokračovat.

Tantra nám také umožňuje prožívat milování intenzivněji a s větším potěšením. Milování, které naplňuje a harmonizuje celou naši bytost, aniž by se na jeho konci dostavilo vyčerpání nebo ztráta zájmu. Díky tantrickému způsobu milování je tomu přesně naopak. Naše energie a celková regenerace se bude zvyšovat a prohlubovat. Také náš milostný vztah s druhou osobou se bude postupně prohlubovat a bude probouzet více lásky a štěstí, ze kterých se budeme moci o to déle těšit.