Umění masáže pochází z dávných dob a pramení z naší touhy poskytovat více potěšení, štěstí, a náklonnosti. Něžné doteky plné lásky probouzí erotické a citové prožitky, které se můžou dotknout naší duše a poskytnout nevídané zážitky, zkušenosti a hlubší sebepoznání. Je to úžasný způsob, jak můžeme prozkoumat své tělo a vychutnat hlubší intimitu v našem vztahu.
Mezi všemi pěti smysly je právě dotek tím smyslem, který může vytvářet největší okouzlení – všichni se odevzdáváme dotykům – ženy i muži. Schopnost odevzdat se a uvolnit je branou k nepopsatelnému štěstí a vznešeným stavům extáze.

Výjimečný talent, znalost lidské anatomie anebo komplikované techniky nejsou nezbytně nutné. Často stačí k provedení příjemné i vynikající masáže vnímavost a empatie spolu se znalostí vlastního těla a toho, co mu přináší potěšení. Intimní atmosféru vytvoříte pomocí klidného a teplého místa, pustíte relaxační hudbu a do láhve nakapete pár kapek přírodního esenciálního oleje.

Masírovaného položte na masážní stůl, matraci či postel. Naneste pár kapek přírodního vonného oleje na nahé tělo milovaného od hlavy až ke špičkám prstů u nohou. Můžete jemnými, smyslnými pohyby plnými lásky rozetřít olej po celém těle. Podle inspirace můžete střídat celkový kontakt dlaní s pomalými vzrušujícími dotyky prstů a tak nabídnout rafinovanější potěšení. Vyhněte se tahům obyčejné relaxační masáže. Pomalým stiskem špičkami prstů klouzejte po jeho těle, vytvářejte cestičky inspirované vaším srdcem. Vaše ruce a prsty jsou prodloužením vaší duše, předávají vašemu milenci všechny pocity, které vás vzrušují a veškerou lásku, kterou k němu chováte. Doteky vám pomůžou lépe cítit jeho prožitky, potěšení a vůbec jeho samotného.

Buďte bdělí a pozorní a udržujte v každém okamžiku ve své mysli záměr poskytnout veškerou svou lásku, náklonnost a obdiv. Zaměřte svou pozornost na svého milence a vnímejte, jak reaguje na váš dotek a pohlazení. Takto můžeme zjistit, co se mu anebo jí nejvíc líbí. Je velmi užitečné povzbudit svého partnera, aby ukazoval, své prožitky a pak následovat jeho pokyny. Zvuky, jemné sténání anebo i slova nám ukážou, jak moc veliké potěšení a radost prožívá masírovaný.

Tato intimní setkání můžou být pro vás oba velmi novou zkušeností, která neuvěřitelně obohatí váš vztah o čerstvost, spontánnost a lásku. Tyto okamžiky jsou vždy vítány, protože jejich účelem není pouhá příprava na milování, ale obohacení, vytříbení, kultivace vašeho vztahu a postojů.

Přírodní oleje a květinové esence užívané k masáži
Existuje široká škála rostlinných olejů, které se používají při masáži. Z nich se nedají použít arašídové a kukuřičné oleje. Kokosový olej má mimořádně příjemnou vůni a snadno nás přenáší do exotické imaginární krajiny. Je důležité, aby olej aplikovaný na kůži nebyl studený. Z tohoto důvodu je velmi užitečné si ho předem zahřát. Ale nepřehánějte to, protože oleje se ohřívají velmi rychle a v důsledku ohřívání mohou také měnit barvu, konzistenci a vůni. V případě, že nemáme vonný olej, můžeme k základnímu oleji přidat pár kapek přírodních esencí nebo dokonce čerstvou citronovou šťávu.

Potřete olejem celé tělo, nechte milovaného cítit vůni oleje a vstoupit do vznešeného stavu, který je specifický pro danou esenci. Kruhovými pohyby smyslně roztírejte olej po celém těle. Všimnete si, že kůže lidského těla se liší od jednoho místa k druhému, některé části jsou sušší, jiné vlhčí a vyžadují více anebo méně oleje.

Inspirace pro muže
Jemně a smyslně se dotkněte očních víček. Oči zůstávají zavřené a vnímají vaše prsty.
Dotkněte se rtů jemným, stimulujícím způsobem. Pak provádějte jemné kruhové pohyby na tvářích. Smyslně pohlaďte její krk špičkami prstů. Vnímejte její dech na vašich dlaních a tep její šíje.
Dotkněte se jejích vlasů, které volně leží na jejích nahých ramenou.
Pohlaďte její prsa po stranách dlouhým osmičkovým pohybem. Jemně zatlačte prst do jejího pupku. Vraťte se nahoru a jemně, smyslně foukejte teplý vzduch na její bradavky.
Pohlaďte pupek, boky a stehna, hravě polechtejte její kolena. Smyslně se dotkněte vnitřní části jejích stehen prsty i jazykem.
Když se otočí na bříško, tak hlaďte její záda, vlasy, položte ruku doprostřed hrudníku a snažte se spojit s jejím srdcem.
Pomalu zatlačte na její boky, hýždě a vnímejte okouzlující vibrace. Pohlaďte vnitřní část jejích stehen špičkami prstů, citlivě se dotkněte podkolenní jamky.
Věnujte pozornost jejím chodidlům a na závěr pohlaďte celé její tělo.

Inspirace pro ženy
Položte dlaně doprostřed hrudníku a snažte se naladit na jeho srdce.
Jemně hlaďte obličej, tváře, rty. Citlivě se dotkněte vnitřku ucha, jemně a pomalu ho přejíždějte jedním prstem. Pak se kruhovým pohybem pomalu dotkněte vnější části ucha, stejně jako předtím. Jemně a provokativně se dotknete malých půlměsíců, kterých si můžete všimnout za ušima. Dotkla jste se ho někdy v této oblasti?
Jemně a smyslně pohlaďte horní část jeho ramen dvěma prsty.
Jemně a smyslně se dotkněte vnitřní části jeho paží špičkami dvou prstů. Pak pomalu nakreslete kruh svým jazykem okolo jeho bradavek.
Smyslně foukejte teplý vzduch na jeho břicho. Pak vášnivě obtočte jeho pupek svým jazykem a foukejte teplý vzduch na jeho nahou kůži. Foukejte teplý vzduch na jeho tělo, obzvláště na krk.
Přejeďte jazykem podél jeho páteře nahoru a dolů, znovu a znovu.
Jemně se dotkněte jeho hyždí prsy.
Smyslně pohlaďte jeho dlaně a polechtejte nehtem každý jeho prst.
Věnujte pozornost jeho chodidlům a na závěr pohlaďte celé jeho tělo.

Představivost vám pomůže objevit vesmír netušených možností. Čím víc se zvýší vaše citlivost, tím více budete schopni prožívat hlubší úrovně vaší bytosti a duše.

Přejeme hodně štěstí…